Busing Information

MCGUIRE ELEMENTARY SCHOOL as of 10-7-19
Bus: 11
8:14 am 173 WOONASQUATUCKET AVENUE
8:14 am WOONASQUATUCKET AV @ SUNFLOWER C
8:17 am GREENVILLE AV @ LYMAN AV
8:18 am 59 LYMAN AVENUE
8:20 am LYMAN AV @ WOONASQUATUCKET AV
8:22 am WOONASQUATUCKET AV @ KILEY ST
8:24 am WOONASQUATUCKET AV @ HUMBERT ST
8:25 am 1 FALCO ST – WAY TO GROW
8:27 am WOONASQUATUCKET AV @ INTERVALE AV
8:34 am THE LEARNING ACADEMY/1900 MINERAL SP
8:38 am 8 WENSCOTT LN
8:40 am HICKORY RD @ ROBINS WY
8:44 am SMITHFIELD RD @ ST JAMES CT
8:50 am MCGUIRE ELEMENTARY SCHOOL
3:15 pm MCGUIRE ELEMENTARY SCHOOL
3:20 pm WOONASQUATUCKET AV @ SUNFLOWER C
3:22 pm GREENVILLE AV @ LYMAN AV
3:24 pm LYMAN AV @ WOONASQUATUCKET AV
3:26 pm WOONASQUATUCKET AV @ KILEY ST
3:28 pm WOONASQUATUCKET AV @ HUMBERT ST
3:29 pm 1 FALCO ST – WAY TO GROW
3:30 pm WOONASQUATUCKET AV @ INTERVALE AV
3:38 pm THE LEARNING ACADEMY/1900 MINERAL SP
3:41 pm SMITHFIELD RD @ ST JAMES CT
3:43 pm 8 WENSCOTT LN
3:45 pm HICKORY RD @ ROBINS WY
Bus: 17
8:17 am WOONASQUATUCKET AV@METCALF AV
8:21 am METCALF AV @ GREENVILLE AV
8:25 am METCALF AV @ FRUIT HILL AV
8:29 am LYMAN AV @ LAUREL ST
8:32 am ORCHARD ST @ HUMBERT ST
8:40 am SIMPSON ST @ TAYLOR ST
8:45 am SMITH ST @ MCARTHUR DR
8:50 am MCGUIRE ELEMENTARY SCHOOL
3:15 pm MCGUIRE ELEMENTARY SCHOOL
3:16 pm SMITH ST @ MCARTHUR DR
3:19 pm TAYLOR ST @ SIMPSON ST
3:23 pm HUMBERT ST @ ORCHARD ST
3:26 pm LYMAN AV @ LAUREL ST
3:28 pm FRUIT HILL AV @ METCALF AV
3:30 pm METCALF AV @ GREENVILLE AV
3:31 pm METCALF AV @ WOONASQUATUCKET AV